• Projekt

REKRUTACJI I UCZESTNICTWA NAUCZYCIELI W PROJEKCIE

SZKOŁA PIERWSZA KLASA”

1. INFORMACJE O PROJEKCIE

1. Niniejszy Regulamin określa ogólne warunki udziału, zasady i podstawowe kryteria rekrutacji nauczycieli - Uczestników Projektu „Szkoła pierwsza klasa”, ich prawa i obowiązki, a także formy wsparcia przewidzianego w ramach Projektu.
          2. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej X „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1. „Edukacja ogólna i przedszkolna”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych)”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
          3. Beneficjentem Projektu jest Gmina Gniewoszów reprezentowana przez Pana Marcina Szymona Gac – Wójta Gminy Gniewoszów.
          4. Projekt realizowany jest w PSP w Wysokim Kole.
          5. Głównym celem Projektu jest rozwinięcie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy, a także kształtowanie właściwych postaw (kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej, przedsiębiorczości) poprzez umożliwienie dostępu do wysokiej jakości edukacji szkolnej 65 dzieciom w wieku 6-13 lat, uczęszczających do PSP w Wielki Kole i podniesienie kompetencji zawodowych 10 nauczycieli edukacji szkolnej pracujących w PSP Wysokim Kole.
          6. Projekt realizowany jest w okresie od 1 września 2016 r. do 30 czerwca 2017 r.

1. REGULAMIN REKRUTACJI DO PROJEKTU

W celu zapewnienia równego dostępu do informacji o projekcie  oraz zachowania zasad sprawiedliwej rekrutacji wobec wszystkich zainteresowanych projektem nauczycieli PSP w Wysokim Kole podjęte zostaną następujące działania:

PROCEDURA REKRUTACJI

1. Zamieszczenie informacji o prowadzonej rekrutacji oraz regulaminu uczestnictwa w  zakładce ,,Projekt” na szkolnej stronie internetowej.

2. Zgodnie z przyznanym dofinansowaniem udział w projekcie weźmie 10 pracowników pedagogicznych szkoły.

4. Rekrutacja do projektu trwa od 01.09.2016-16.09.2016

5.  Nauczyciele muszą spełnić kryteria rekrutacji zawarte w regulaminie oraz szczegółowo opisane  we wniosku.

KRYTERIA REKRUTACJI

W rekrutacji do projektu pierwszeństwo mają nauczyciele, którzy:

1. chcą podnieść swoją wiedzę i umiejętności w zakresie:
          • wykorzystywania narzędzi TIK w nauczaniu przedmiotowym,
          • znajomości narzędzi do tworzenia publikacji i materiałów dydaktycznych,
          • korzystania z tablicy interaktywnej na lekcji ,
          • wykorzystania TIK w realizowaniu funkcji wychowawczej;
          1. mają potrzebę rozwoju zawodowego i są zainteresowani zdobywaniem wiedzy i umiejętności w zakresie nowoczesnych metod nauczania,
          2. są otwarci i gotowi do podejmowania nowych działań i nabywania nowych umiejętności.
          3. Zgodnie z założeniem projektu, w grupie uczestników projektu muszą się znaleźć nauczyciele z kwalifikacjami do nauki: j. polskiego, j. angielskiego, przyrody, matematyki, zaj. komputerowych i edukacji wczesnoszkolnej,
          4. Zadeklarowanie uczestniczenia w projekcie zobowiązuje nauczyciela do aktywnego podejmowania działań projektowych  przez cały okres jego realizacji.
          5. Pierwszeństwo w zatrudnieniu, jak wynika z założeń projektu,  mają pracownicy z  PSP w Wysokim Kole.
          6. Jeden  nauczyciel może prowadzić kilka grup uczniów .
          7. W szkole powołany jest zespół rekrutacyjny. Zespół liczy 3 osoby i składa się z dyrekcji szkoły, koordynatora i asystenta projektu.

SZCZEGÓŁOWA PROCEDURA REKRUTACJI

W trakcie rekrutacji zapewniony zostanie równy dostęp do uczestnictwa w projekcie bez dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, preferencje seksualne, prawo do udziału w projekcie przysługuję każdemu, kto jest nauczycielem zatrudnionym w naszej placówce na stałe, w pełnym wymiarze godzin.

1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Zakwalifikowanie uczestnika do udziału w projekcie zobowiązuje go do udziału w projekcie.
          2. Nauczyciele przystępujący do projektu składają pisemną deklarację uczestnictwa   w   projekcie   i   wyrażają   zgodę   na   przetwarzanie     danych osobowych w związku z działaniami projektowymi.
          3. Spośród uczestników biorących udział w procesie rekrutacji, którzy z powodu wyczerpania limitu miejsc nie zostaną zakwalifikowani do udziału w projekcie utworzona zostanie lista rezerwowa.
          4. Osoby z listy rezerwowej zostaną włączone do uczestnictwa w kursach w przypadku rezygnacji osób wcześniej zakwalifikowanych.

IV. PROCES REKRUTACJI obejmuje/będzie obejmował następujące etapy:

1. Ogłoszenie o naborze do projektu
          2.  Napisanie listu motywacyjnego i wypełnienie ankiety rekrutacyjnej przez kandydatów,
          3.  Powołanie przez dyrektora szkoły komisji rekrutacyjnej, w skład której wejdą: koordynator i asystent projektu oraz dyrektor szkoły znający założenia projektu (autor)
          4.  Ocena wniosków przez komisję zgodnie z przyjętymi kryteriami,
          5.  Sporządzenie protokołu z pracy komisji rekrutacyjnej,
          6. Ogłoszenie wyników rekrutacji -informacja zostanie przekazana wszystkim wnioskującym.
          7. Zawarcie umowy z uczestnikami projektu