• Projekt

• Regulamin rekrutacji uczniów

rekrutacji uczniów Uczestników Projektu

pt. „Szkoła pierwsza klasa”

współfinansowanego z Europejskiego Funduszu społecznego w ramach

Osi Priorytetowej X „Edukacja dla rozwoju regionu”

DziałaniA 10.1. „Edukacja ogólna i przedszkolna”

poddziałaniA 10.1.1 „Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych)”

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego NA LATA 2014-2020

§1

Informacje o projekcie

1.

Projekt „Szkoła pierwsza klasa” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach osi priorytetowej X „Edukacja dla rozwoju regionu” Działania 10.1. „Edukacja ogólna i przedszkolna”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych)” Regionalnego Programu Operacyjnego WM na lata 2014-2020.

2.

Projekt realizowany jest na podstawie umowy o dofinansowanie RPMA.10.01.01-14-3782/15-00 z dnia 16.09.2016 r., zawartej pomiędzy Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego, w imieniu którego działa Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, a Gminą Gniewoszów, reprezentowanym przez: Pana Marcina Szymona Gac – Wójta Gminy Gniewoszów./ PSP w Wysokim Kole.

3.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4.

Celem głównym projektu jest rozwinięcie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy, a także kształtowanie właściwych postaw (kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej, przedsiębiorczości) poprzez umożliwienie dostępu do wysokiej jakości edukacji szkolnej 65 dzieciom w wieku 6-13 lat (39 chłopców i 26 dziewczynek) uczęszczających do PSP w Wielki Kole i podniesienie kompetencji zawodowych 10 nauczycieli edukacji szkolnej pracujących w PSP Wysokim Kole. w okresie od

5.

Projekt realizowany jest od 01. 09. 2016 r. do 30. 06. 2017 r.

Postanowienia ogólne

1.

Niniejszy regulamin określa zasady rekrutacji, w tym naboru Uczestników oraz zasady uczestnictwa w projekcie „Szkoła pierwsza klasa” zwanym dalej Projektem.

2.

Rekrutacja do projektu jest zamknięta i ogranicza się do 65 uczniów klas I –VI PSP w Wysokim Kole.

3.

Projekt obejmuje 5 zadań:

• zadanie nr 1 – Kształcenie kompetencji  kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz właściwych  postaw.
            • zadanie nr 2 - Tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu
            • zadanie nr 3 - Korzystanie z technologii  informacyjno-komunikacyjnych oraz rozwijanie kompetencji  informatycznych -
            • zadanie nr 4 - Zajęcia z wykorzystaniem TIK
            • zadnie nr 5 – Szkolenie kadry nauczycielskiej

4.

Informacja o projekcie dostępna jest na stronach internetowych: www.gniewoszow.pl, www.pspwysokiekolo.edupage.org  oraz w PSP w Wysokim Kole.

5.

Nadzór nad realizacją projektu oraz rekrutacją uczestników sprawuje koordynator projektu, asystent oraz dyrektor PSP w Wysokim Kole.

§3

Ogólne zasady rekrutacji

1.

Rekrutacja dokonywana będzie spośród uczniów klas I – VI oraz nauczycieli PSP w Wysokim Kole, zamieszkałych i uczących się w woj. mazowieckim.

2.

Do projektu zostaną zakwalifikowani uczniowie zainteresowani udziałem w projekcie. Priorytetowo traktowane będą dzieci, które mają utrudniony dostęp do usług edukacyjnych ze względów środowiskowych, ekonomicznych i zdrowotnych.

3.

Szczegółowe kryterium rekrutacji uczniów będą stanowiły średnie ocen:

- zajęcia dla uczniów zdolnych: -średnia ocen równa lub większa niż 4,0 z danego przedmiotu,

- zajęcia dla  uczniów z trudnościami: -średnia ocen poniżej 4,0 z danego przedmiotu.

Komisja- dyrektor i wychowawcy klas- decydują o przydziale uczniów do poszczególnych zajęć z uwzględnieniem kryteriów.

Nauczyciele będą zatrudniani zgodnie z zapotrzebowaniem.

4.

Spośród zakwalifikowanych do projektów 65 uczniów, każdy może uczestniczyć w jednym lub kilku dowolnie wybranych zadaniach, pod warunkiem, że spełnia on właściwe dla danych zajęć kryteria.

5.

W procesie rekrutacji będzie stosowana polityka równości płci oraz zasady równych szans.

6.

Procedura rekrutacyjna uwzględnia i zobowiązuje osoby odpowiedzialne za realizację projektu na terenie szkoły do przestrzegania kwestii ochrony danych osobowych.